ДОБРО І ЗЛО. ПРИТЧА ПРО ДВОХ ВОВКІВ

Одним із наших завдань, як батьків, є завдання навчити дитину відчувати різницю між добром і злом. Ці два поняття все життя будуть іти поряд з людиною, і навіть провокувати боротььу в душі. Ця повчальна притча про двох вовків є дуже влучною і легко сприймається дітьми.
Одного разу допитливий онук запитав у свого діда – вождя племені:

– Чого з’являються погані люди?

На це старець дав мудру відповідь. Ось що він сказав:

– Поганих людей на світі немає. Але в кожній людині присутні дві сторони: темна і світла. Перша – це прагнення до любові, добра, співчуття, взаєморозуміння. Друга ж символізує зло, егоїзм, ненависть, руйнування. Подібно двом вовкам, які постійно борються один з одним.

– Зрозуміло, – відповів хлопчик. – А хто ж перемагає?

– Все залежить від людини, – закінчив дід. – Завжди перемагає той вовк, якого годують більше.

Ця притча вчить тому, що кожна людина обирає свій шлях самостійно і сама несе відповідальність за власні вчинки.

 

 

ПРИТЧА ДЛЯ БАТЬКІВ ПРО ТЕ, ЩО ПОРАДИТИ ДИТИНІ, ЯКЩО В НЕЇ ТРУДНОЩІ

Прийшла дочка до батька і каже:
– Батько, я втомилася, у мене таке важке життя, я не бачу в ньому ніякого сенсу! У мене постійно труднощі і проблеми … Я весь час пливу проти течії .. У мене просто немає більше сил !!! … Що мені робити ???

Батько замість відповіді поставив на вогонь три однакові каструлі з водою, в одну кинув моркву, в іншу поклав яйце, а в третю насипав каву.

Через деякий час він вийняв з води моркву і яйце, і налив в чашку кави з третьої каструлі.
– Що змінилося? – Запитав він дівчину.

– Яйце і морква зварилися, а зерна кави розчинилися у воді. – Відповіла вона.

– Ні, дочка моя, це лише поверхневий погляд на речі.

Подивися – тверда морква, побувавши в окропі, стала м’якою. Крихке і рідке яйце стало твердим. Зовні вони не змінилися, вони лише змінили свою структуру під впливом однакових несприятливих обставин – окропу.

Теж саме відбувається і з людьми – сильні зовні можуть розклеїтися і стати слабкими, тоді як крихкі і ніжні лише затвердіють і зміцніють.

– А кава? – Запитала дочка.

– О! Це найцікавіше! Кава повністю розчинилась в новому ворожому середовищі і змінила її – перетворивши окріп в чудовий ароматний напій.

Є особливі люди, які не змінюються під тиском обставин – вони самі змінюють обставини і перетворюють їх на щось нове і прекрасне, отримуючи користь і знання з будь-якої, навіть найбільш несприятливої ситуації.

Я хочу, щоб ти припинила вести себе як “морквина”, згадала про те, що ти людина, щастя якої – в її власних руках!

Будь як кава. Будь сильнішою за каву!
Міняй обставини, а не себе саму !!

           

   

  ЛИСТИ В МАЙБУТНЄ 

Щорічно в День Народження сина/дочки пишіть йому/їй лист. Пишіть з урахуванням того, що прочитає він/вона його через багато років, коли стане дорослим/ою. Розкажіть в цьому листі веселі історії, які трапилися з дитиною і вами в цьому році. Опишіть свої почуття, радощі і труднощі. Поділіться своїми переживаннями, надіями, бажаннями та очікуваннями на майбутнє. Напишіть все, що побажаєте, що вважаєте за потрібне. Доповніть цей лист фотографіями, записками, малюнками, іншими пам’ятними речами, які цінні як пам’ять про цей період життя. Обов’язково розкажіть в листі, як сильно ви любите сина/дочку.

Покладіть лист в конверт, а конверт у коробку і заховайте подалі, щоб малюк не знайшов. І так щороку пишіть лист і кладіть в цю коробку. Подаруйте її вашій дитині, коли їй виповниться 18. Це буде безцінний подарунок! Вона стане для нього сховищем батьківської любові і пам’яті про дитячі роки. Ці листи син/дочка збереже на все життя. Вони будуть для нього нагадуванням про безмежну любов і ніжність, віддушиною в моменти горя і тривог.